ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

LUSH Herbalism

 

Bu nasıl bir temizleyici böyle?

Yemyeşil, köpürmüyor, çimen gibi, kına gibi kokuyor üstelik. Böyle yüz temizleyici olur mu?

Olmuş, hem de çok güzel olmuş!

Lush Herbalism,  peeling etkili bir yüz temizleyici. Yağlı, problemli ve hassas ciltler için tavsiye ediliyor. Bense karma olan cildim üzerindeki etkilerinden bahsedeceğim.

 

Nasıl hazırlanıyor? Nasıl kullanılıyor?

Bozuk para büyüklüğünde bir parça ürünü, ılık suyla avucunuzda ıslatıyorsunuz, ürün çamurumsu bir kıvam alıyor. Ben önceden ıslattığım yüzüme, hazırladığım ürünü parmaklarımla yayıyorum, dairesel hareketlerle yüzüme masaj yapıyorum. Özellikle yağlanan alın ve burun bölgeme daha çok masaj yapıyorum, sonrasında yüzümü duruluyorum. Ürünü bahsettiğim şekilde uyguladıktan sonra yüzünde bir süre bekletenler de varmış. Ben o kadarına ihtiyaç duymuyorum.

Uygulama sonrası ciltte neler oluyor?

Bir defa cilt inanılmaz yumuşamış oluyor, elinize neredeyse hiç pürüz gelmiyor. Cilt rengi fark edilir derecede eşitleniyor ve aydınlık bir hale geliyor. Herbalism,  regl öncesi çıkan sivilcelerimi büyük oranda söndürüyor, sakinleştiriyor. Evet, bu özellikle fark ettiğim bir durum. Lekeler konusunda etkisini görmek içinse ürünü düzenli kullanmak gerekiyor. Sizde de oluyor mu bilmiyorum, nadiren de olsa geçtiğinde leke bırakan zorlayıcı sivilcelerim çıkıyor. Kuruduğunda kahverengimsi leke bırakan sivilceler bunlar. Her kullanımla birlikte bu lekelerin mucizevi bir şekilde olmasa da giderek renklerinin açıldığını gözlemliyorum.

Kullanım demişken, Herbalism’in haftada 2 ya da 3 kez kullanılması tavsiye ediliyor.

Ürün vegan, hayvansal içerik barındırmıyor. Aynı zamanda içinde koruyucu madde bulunmuyor, bu yüzden üç aylık kullanım süresi var.

 

 

 

Ürün yoğun bitki karışımı içerdiğinden cildinizin ürüne tepki gösterme olasılığı var. Bana da bu durumdan bahsedildi ama ben herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bu yüzden tam boy ürün almak yerine, birkaç kullanımlık tester istemeniz daha mantıklı olacaktır. Bir de buzdolabında saklama mevzusu var tabii, bana buzdolabında saklamama gerek olmadığı  söylendi.

Herbalism bittiğinde kesinlikle yeniden alacağım bir ürün.  Bu konudaki samimiyetime güvenebilirsiniz…

Ne kadar?

100 gr Herbalism 27 lira.

İçerik:

Ground Almonds, Kaolin, Glycerine, Chlorophyllin Water (Cl 75810,Aqua) , Nettle, Rosemary and Rice Vinegar Extract,Rice Bran, Gardenia Extract, Rose Absolute,Chamomile Blue Oil, Sage Oil, Perfume

 

Basın ürünüdür. Yorumlarım kişisel tecrübelerime dayanmaktadır, objektiftir. iletişim: info@makyajaynam.com

içerik ve görseller makyajaynam.com

14 Yorum

 • Sed

  Merhaba.
  Uzun zamandır blogunuzu takip ediyorum. Çok da beğeniyorum. Bu ilk yorumumum olacak.
  🙂
  Bu ürünü çok merak ediyordum. Aynı sizin gibi yüzümde ara ara çıkan sivilcelerden ötürü hafif lekeler var. Lush’a her gittiğimde alsam mı almasam mı diye düşünüp bırakıp çıkıyordum. Lush’un kendi sitesindeki kullanıcı yorumları okumuştum ama ne bileyim bazen markaların kendi sayfalarındaki kullanıcı yorumlarına güven olmuyor.
  Sizin sayfanızdaki bir çok ürünü rahatlıkla kullandım ve çok memnun kaldım. (Örn. Essence ürünleri mesela. )
  Şimdi bu ürünü de görünce tamam dedim içim rahat gidip almalıyım.
  Yarın ilk iş cevahir lush’a gitmek.
  sevgilerle.

  • MakyajAynam

   Merhaba,

   Güzel yorumlarınız ve güveniniz için çok teşekkür ederim. Cilt bakım ürünleri konusunda her zaman daha dikkatli davranmaya çalışıyorum ve sürekli olsa da aynı şeyi söylemek durumunda kalıyorum. Bir ürünün başka kullanıcılarda nasıl etkiler yaratacağını kestirmek güç. O yüzden size tavsiyem, ürünün testerını rica etmeniz. Tam boyunu alıp da istediğiniz sonucu alamazsanız üzülürüm.

   Sevgiler

 • Duygu

  Bende de Angels On Bare Skin var, sanırım kullanım ve kıvam bakımından benzerler. Yalnız Angels yüzde yağlı bir tabaka bırakıyor. Silince geçiyor ve herkes bundan rahatsız olmayabilir tabii. Herbalism de aynı şeyi yapıyor mu merak ettim. Yapmıyorsa bir de onu denemeyi düşüneceğim çünkü.

  • MakyajAynam

   Aaa evet! Bahsettiğin durum beni rahatsız etmediği için yazmak aklıma gelmemiş bile. Ama ben yağlı tabakadan ziyade, cildim üzerinde hafif bir kayganlık olarak algılıyorum bu durumu. İki ürünün ortak özelliği galiba.

   Angels On Bare Skin i de deniyorum, o da çok güzel ama Herbalism’i daha çok sevdim. Bekledim bekledim yazmadın sen, ben yakınlarda yazabilirim =)

   Bu arada Angels On Bare Skin’de badem vardı yanılmıyorsam, kuru ciltler için daha uygun olabilir gibi geldi.

   Hatırlattığın için teşekkür ederim, yazıyı editleyeceğim…

   • Duygu

    Evet benim böyle cinsliklerim vardır:/ Sırf o yağlı tabaka olmasın hatta cildim kuru olup pul pul dökülsün daha iyi (yuh). Tabii aynaya bakmadığım sürece.

    Angels’ı bir başka temizleyiciyle dönüşümlü kullandım hep, düzenli kullanım performansını tam göremediğimden hemen yazmak istemedim. Yazını bekliyorum o zaman, senin cildinde nasıl etki gösterdi merak ediyorum. Dediğin gibi badem varmış içinde.

    Ben de bir dahaki sefere Herbalism’i deneyeyim madem=)

 • j.d.

  Bu ürün hakkında en çok düşündüğüm şey, cildim tepki gösterir mi göstermez mi.. O kadar uyuz ve alerjik bir cildim var ki 🙁
  Zaten alerjiden oluşan sivilcelerimle savaşıyorum, bir de bunun yüzünden sivilcelenmeyi hiç istemem 🙁

  • MakyajAynam

   İşte bu yüzden kesinlikle tester almanı tavsiye ederim. Umarım öyle bir sorunla karşılaşmazsın…

 • Sezen

  Ben de bu ürünü almıştım fi tarihinde ama bir türlü doğru kullanıp kullanamadığımdan emin olamadım. zaten kutusu o kadar kocaman ki 3 aylık sürede, haftada 2-3 kere kullanmakla bitirmem mümkün olmadı.

  benim yüzümde ne yazık ki bütün sivilceler o kadar çok leke bırakıyor ki bu işten bezdim artık. acaba herbalism’i tekrar mı denesem diye düşünüyorum bende.

  • MakyajAynam

   Düzenli kullanımla faydasını görebilirsiniz, cildinizin hassasiyet durumunu da göz önünde bulundurarak tabii. Bir de sivilce lekeleriniz bahsettiğiniz gibi inatçıysa, daha etkin içeriğe sahip, peeling etkili ürünler kullanmanız gerekebilir…

Bir Cevap Yazın