ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

Yes To Carrots Makeup Removing Cleanser

 

 

 

 

 

Yes To Carrots Makeup Removing Cleanser göz ve ten makyajını çıkarabilen bir temizleyici. Normalden kuruya dönük ciltler için öneriliyor. İçeriğindeki doğal hindistan cevizi makyajı temizlemeyi, havuç ve bal kabağı ise cildi yumuşatmayı ve beslemeyi  vaat ediyor.

Benim bu ürünle ilgili en büyük beklentim göz makyajımı rahatça çıkarabilmemdi ve tercih ettiğim kullanım şekliyle birlikte sorunsuzca göz makyajımı temizleyebiliyorum. Kullanım şeklinden kastım ise şu: Ürünü iki şekilde kullanabiliyorsunuz. İlk yöntem, bir miktar ürünü yüzünüze direkt sürerek bir pamuk yardımıyla makyajınızı silmek, ikinci yöntem ise benim çok daha verimli bulduğum, yüzünüzü ıslatarak ürünü temizleme jeli gibi kullanmak.

Nasıl kullanıyorum?

Tüm yüzü ıslattıktan sonra bir pompa ürünü iki göz için, bir pompa ürünü de yüzün geri kalanı için kullanıyorum. Ürünün kıvamı suyla buluşunca çok daha akışkan bir hale bürünüyor, bunun yanında verdiği yumuşaklık hissinden bir şey kaybetmiyor. Kat kat sürdüğüm rimelimi, far bazıyla sabitlediğim farımı sorunsuz temizliyor. Yalnız suya dayanıklı, sabitlenen ve simsiyah olan kalemleri tam anlamıyla temizlemek için ek bir uygulama gerekebiliyor. Gözün içine kaçması durumunda hafif bir buğulanma ve yanma olabiliyor, fakat bu nadir karşılaştığım bir durum. Tüm yüzü bol suyla duruladıktan sonra hiçbir şekilde yağlı bir his kalmıyor, cilt fark edilir derecede yumuşuyor.

Makyajı derinlemesine temizliyor mu?

Her ne kadar aylardır fondöten sürmüyor olsam da ürünün etkisini görebilmek için fondöten uyguladım, yukarıda bahsettiğim gibi ürünle yüzümü temizledim ve ardından tonikle kalıntıları temizledim. Pamuğun üzerinde kalan miktar şu şekildeydi:

 

Kullandığım tonik alkolsüz, alkollü bir tonik kullanımında çıkan sonuç daha farklı olabilir. Bu kadar temizliyor olması ise benim için yeterli çünkü sonrasında cildimi zaten başka bir temizleyiciyle temizliyorum.

Ürünü on günü aşkın süredir kullanıyorum, karma olan cildimde ekstra bir yağlanmaya ya da herhangi başka bir soruna yol açmadı. Parfümlü, kokusunu çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

Meraklıları için, paraben ve SLS içermiyor.

 

 

 

 

 

Ne kadar?

Yurtdışı fiyatı $9.99, bizde Sephora mağazalarında 35.50 liraya satılıyor, tekrar satın almaya değecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Ve tabii ki Yes To Carrots hayvanlar üzerinde deney yapmıyor.

 

içerik ve görseller makyajaynam.com

 

 

Bir yorum

Bir Cevap Yazın