ANA SAYFA,  Maskara

INGLOT Colour Play Mascara 05 Navy Blue

 

 

 

 

Inglot Colour Play Mascara 05 Navy Blue

 

 

 

INGLOT Colour Play Mascara Navy Blue ,  kirpiklerdeki duruşu itibariyle beni biraz da olsa hayal kırıklığına uğrattı çünkü, ben kirpiklerimin ” Bakın bugün bizi laciverte boyadılar! ” dercesine lacivert lacivert kırpışmalarını istiyordum. Sıradan bir ışıkta kirpiklerimdeki rimelin lacivert olduğu anlaşılmıyor, eminim bazı ışıklarda klasik siyahtan farklı duruyordur!?

Marka durum güncellemesi: Inglot daha önce deneysiz kabul edilen bir markaydı, ancak geçen yıllar içerisinde marka tedarikçilerinin hayvan deneyleri politikaları hakkında bilgi paylaşmadığı için belirsiz, gri bölgede anılıyor.

 

 

 

 

Fırçası biraz değişik. Son fotoğrafta gördüğünüz üzere kıllar 3 taraflı uzanıyor, arada boşluk gibi görünen yerlerdeki kıllar ise son derece kısa, neredeyse fark edilmiyorlar. Ben önce uzun kıllarla kirpiklerimi tarıyorum, ardından aradaki minik kıllarla dolgunlaştırıyorum, sonra tekrar tarıyorum.

Kıvamı kremsi, kuruması uzun zaman almıyor. Kuruduktan sonra biraz sert sert kalıyor ama kirpiklere verdiği kıvrım gerçekten çok güzel.

 

Flaşsız- tek kat uygulanmış hali

Flaşsız – 3 kat uygulanmış hali

Flaşlı – 3 kat uygulanmış hali

Rimelsiz kirpiklerimi merak edenler varsa buraya bakabilirler…

Çok elzem bir ürün olduğu söylenemez, en azından benim açımdan. Kesinlikle kötü değil, öte yandan tekrar almak için can atacağım bir ürün de değil…

Fiyatı 39 lira, ben Cevahir INGLOT mağazasından satın aldım.

içerik  ve görseller makyajaynam.com

10 Yorum

  • MakyajAynam

   Hmm, bahsettiğin ürün MACmiş sanırım, blogundan inceledim =)MAC ürünlerini hayvan deneyleri politikasından dolayı kesinlikle satın almıyorum, koleksiyonlarını takip ettiğim de söylenemez…
   Mürdüm, lacivert maskaraları çok seviyorum ama fazla belli olmuyorlar ne yazık ki…

   • nida yağmur

    false lash inglot.O fazla güzel gelmedi bana 🙁 Hayvan deneylerinde aslında hiç bi markaya tam güvenemiyorum 🙁 the body shop bile yapıyor diyorlar 🙁

    • MakyajAynam

     the body shop lorealin bünyesinde fakat Çin’de satış yapmayacağına dair anlaşma imzalamış. PETA ve BUAV gibi kaynaklarda deney yapmayan firmalar arasında gösteriliyor.

 • S.

  Physians Formula’nın renkli rimelleri var. Üstelik organik ve fırçası da çok güzel. Böyle fazladan boya(mı denir?) alıp badana fırçası gibi boyamıyor kirpikleri. Çift taraflı, mavi/siyah ya da mor/siyah çeşitleri var. 48 lira fiyatı ama yurtdışında çok çok daha ucuz. 🙁 Bir bakın isterseniz, henüz bana kısmet olmadı ama fırçasında gözüm kaldı.

 • Tugce**

  Merhaba, rimeli sürerken önce tarıyorum sonra dolgunlaştırıyorum demişsiniz. Dolgunlaştirma nasıl oluyor?

 • Tugce**

  Bir de 2. ve 3. katı önceki sürüşünüzde rimel kuruduktan sonra mı sürüyorsunuz?

  Teşekkürler 🙂

  • MakyajAynam

   Merhaba, bahsettiğim durum bu rimelin fırçası için geçerli aslında. Dediğim gibi fırçanın kılları uzunlu kısalı. Fırçanın kısa kılları kirpikleri dolgunlaştırmaya daha müsait. Uzun kıllar dolgunluk değil uzama veriyorlar zira.
   2. soru içinse rimeline göre değişir derim =) Genelde 2. ve 3. kat için tamamen kurumasını beklemem…

 • fulya

  cruelty free olup olmadıgı hakkında bir bilgim olmamamakla beraber pastel in renkli rimelleri gayet başarılı mavi rengini kulanıyorum bende 2 katta masmavi kirpiklerim oluyor.

Bir Cevap Yazın