ANA SAYFA,  HABERLER,  Koleksiyonlar & Göze Çarpanlar,  Ruj & Lip Gloss

Gittim Gördüm Denedim: LUSH Emotional Brilliance Makyaj Koleksiyonu (Bölüm 1)

Geçtiğimiz günlerde, tüm dünyayla aynı anda satışa sunulan LUSH Emotional Brilliance koleksiyonunu yakından inceleme şansım oldu.

It’s not makeup, it’s word up…

Emotional Brilliance standının önüne geldiğinizde, üzerinde birbirinden farklı 30 rengin olduğu bir çarkla karşılaşıyorsunuz. Bu 30 renk aynı zamanda 30 farklı kelimeye karşılık geliyor. Buradan stantta gördüklerimizin sadece basit renklerden ibaret olmadığını anlıyoruz. Sonrasında çarkı döndürmeye başlıyorlar ve eğlence tam da bu noktada başlıyor…

Çarkın dönmesi durduğunda hiç düşünmeden, özel bir beğeniden kaçınarak, o anda gözünüze çarpan 3 renk belirliyorsunuz. Seçtiğiniz ilk renk güçlerinizi ya da zayıflıklarınızı, ikinci renk bilinçaltınızda sahip olmayı arzuladıklarınızı, üçüncü renk ise zaten sahip olduğunuz ya da olmasını istediğiniz yetenekleri temsil ediyor.

Benim oyun sırasında, rastgele seçtiğim renkler şu şekildeydi:

Güç (power) – Kuvvetli (strong)  – Çekici ( glamorous)

30 farklı renk ve kelime LUSH’ın öylesine belirlediği kelimeler ve renkler değil. Stratejik davranış terapisti Lady Helen Kennedy önderliğinde üzerlerinde uzun uzun çalışılmış. Mesela farklı zamanlarda, farklı insanlara ” Sizin için sakin kelimesi hangi renge karşılık geliyor?” diye sorulduğunda insanlar hep aynı renkleri ya da birbirine yakın tonları tercih etmişler. Çalışmalar sonucunda da koleksiyonda kullanılacak renklerin ve kelimelerin son halleri belirlenmiş…

Eğlenceli girişi yaptıktan sonra, bir an önce bütün ürünlerine bakmak istediğim koleksiyonu incelemeye aldık.

 

 

 İtinayla ellerimizi, kollarımızı boyadık =) 

Emotional Brilliance koleksiyonunda 13 adet ruj bulunuyor. Yukarıda bahsettiğim ve oyun sırasında benim seçtiğim renkler :

Soldan sağa: Güç (power) – Kuvvetli (strong)  – Çekici ( glamorous)

Dürüst olacağım:  O minik şişelerden böylesine güçlü, canlı, pigmentasyonu çılgın atan renkler çıkacağını beklemiyordum. Rujların renk verişleri, canlılıkları inanılmaz…

Soldan sağa: Cazibe ( charm ), Dürtü ( drive ), Tutkulu ( passionate )

Soldan sağa: Kararlı ( decisive ), Kendine Güvenen ( confident ), Hayat Dolu ( vibrance )

Soldan sağa: ?,  Neşeli ( bubly ), Perspektif ( perspective)

Not: Maalesef kırmızı rujlardan bir tanesini eklemeyi unutmuşuz. Yukarıdaki isimsiz ruj ya İnanmak ya da Hırs.

Rujlar vegan, yani hiçbir şekilde hayvansal madde barındırmıyorlar. Elde üretilmişler ve 5 gramlar. Yukarıdaki görüntüden de anlayacağınız üzere krem allık olarak da kullanılabiliyorlar. Seçtiğiniz rengin tonlamasına istediğiniz gibi karar verebilirsiniz. Açık ya da koyu uygulamak size kalmış.

Tabii ki hepsini tek tek dudağımda deneyemedim fakat içlerinden denediğim Güç’e göre konuşmam gerekirse, son derece hafif bir yapısının olduğunu söyleyebilirim. Bu kadar yoğun renk veren bir şeyin dudağınız üzerinde ağır bir tabaka oluşturacağı hissine kapılıyorsunuz ama hayır, tam aksine ağırlık hissetmiyorsunuz.

İçerik ve görseller makyajaynam.com

7 Yorum

Bir Cevap Yazın