15 Yorum

 • nida yağmur

  😀 ilk denediğinde sinir krizi geçirebilirsin ben geçirdim yani 😀 Inglot kirpikler çok güzel bende iki tane var 🙂 biri bütün biri parçalı aslında bütünü takmak daha kolay ama tek tek olunca farkedilmiyor 🙂 Aklıma getirdin bunun yazısını giriyim ben 🙂

  • MakyajAynam

   hadi ya, ben de çok sabırsızımdır böyle işlerde. bir an önce olsun isterim =)zaten alırsam inglot’a bakacağım ben de, fikir almış olurum =)

 • Duygu

  Yarımları ya da individual denen tekli kirpikleri takmak daha zor bence, o yüzden ilk olarak en doğal görünümlü olanlarla başlayınca daha az sinir krizi geçirtiyor, yani en azından ben böyle yapmamıştım hayatımın hatası=D
  Kiss’in de kirpikleri güzel bu arada. Ardell de iyiymiş diyorlar, ben kullanmadım.

  • MakyajAynam

   ya işte alıp kullanacağımı bilsem iyi bir araştırma yapacağım da, biliyorum ben huyumu. otuz kere aynayı çıkartıp kontrol ederim çıktı mı düştü mü diye =)
   Kiss e bakayım…

   bir de ne bileyim, videolarda görüyoruz fırt diye takıyorlar hiç zorlanmadan =)

 • S.

  Make Up For Ever markasının bir kirpikleri var, of. Çok çeşitli modelleri var üstelik. Bize bunca zaman takma kirpik abartı, yapaylık gibi gösterildiği için ben de pek yanaşamadım. Essence’den başlarım ama yakında. 🙂

  • MakyajAynam

   Tabii tercih edeceğim markanın cruelty free olması da önemli. Mufe hakkında kesin bir şey yok bildiğim kadarıyla.
   Katılıyorum, önceden doğal ve abartısız duran kirpikler yoktu, yani epey önceden =)
   Şimdilerde çok seçenek var…

   • S.

    MUFE hayvan deneyleri yapan bir marka mı? 🙁 Oysa renkli eyelinerlarına göz koymuştum. Ne bileyim, cf gibi gelmişti. Bir araştırıyım, iyi hatırlatma oldu. Teşekkür ederim. 🙂

    • MakyajAynam

     Yapıp yapmadığına dair kesin bir şey yok maalesef, forum vs yerlerde çoğunlukla evet yapıyor denmiş. Kendi sitesinde konuyla ilgili hiç bilgi yok, ben teşekkür ederim.
     Ulaştığınız bilgiyi paylaşmanız dileğiyle =)

    • S.

     Şöyle ki, cirkinkadinyokturazmakyajvardir.blogspotun sahibesine çok güvenirim bu konuda. Bu konuda da yorumu var, böyle üçüncü şahıs gibi yazdım niyeyse ehe. Onun oluşturduğu listeye göre MUFE hayvan deneyi yapmayanlar arasında. Hep diyorum ama, şu deney yapmayanlara bir amblem zorunluluğu getirtmediler. Yes to… markasında bile şampuanda deney yapmadıklarına dair yazı/amblem var, yüz yıkama jelinde yok mesela. Sonra böyle ikilem de kalıyorsunuz işte. :/ Neyse ki bir üstteki konuda Lush’ın makyaj malzemelerini gördüm! Bu haberi ilk burdan öğrendim, teşekkürü borç bilirim. 🙂 Eyeliner fırçası kıl fırça dediklerinden sanırım, ince bir şey. O biraz zor çekilir ama, sanırım ben Lush’a yöneleceğim. Mufe bir kendini aklasın da. 🙂

    • S.

     ”MAKE UP FOR EVER
     At Make Up For Ever we do not test our products on animals. However, to deliver the highest performing products that professional make up artists require, we do have some products that utilize natural elements in their design.”

     MUFE markasının kendi ağızlarından açıklaması bu şekildeymiş, dediğim blogtan alıntıladım. Yani tamam alternatif bulunur ama, sanki her şey olumlu gibi. Napsam bilemedim. Bu konu çok hassas ve listeler çok değişken. Ciddi bir denetim ve amblem zorunluluğu ne iyi olurdu.

    • MakyajAynam

     Çirkin Kadın Yoktur Az Makyaj Vardır’ı (ahh Duygu bu uzun isim bizi yakında öldürecek!) ben de ilgiyle takip ediyorum, özellikle ilgili postları. Duygu da bahsettiğin listede aralarında MUFE’ın olduğu LVMH grubunu soru işaretiyle belirtmiş ve demiş ki:

     (?): Bitmiş ürünlerinde test yapmadıklarını iddia eden ama içeriklerinde hayvan deneyi gerçekleştirme ihtimali olan markalar.

     Sonuç itibariyle böyle durumu net olmayan bir sürü marka var ve ben onları tercih etmeyerek acabalarla yaşamamaya çalışıyorum =)

     LUSH konusunda rica ederim, faydalı olacağına inandığım için paylaştım.

     Sevgiler…

 • kakule

  ben bu işi hiç beceremedim. e beceremeyince de cok yapay duruyo diye iyice uzaklaştım. en iyisi yine insanın kendi kirpikleri.tabiii favori rimeli bulmak da cabası.her kirpik farklı,o yüzden favori rimelini buldunmu gerisi boş bence :)sevgilerrr.

  • MakyajAynam

   ben de sürekli takma kirpik kullanayım demiyorum, mümkün değil zaten =) ama bazen o kadar güzel örneklerini görüyoruz ki! insan ister istemez heves ediyor =)
   favori rimelimi bulmuştum ama markanın bünyesinde olduğu şirket yüzünden almıyorum, ne acı…
   sevgiler

 • Duygu

  Bir dakika adım geçmiş=D

  Sevgili S.’ye teşekkür etmeden geçemedim bana güvendiği için, ama yaklaşık bir ay önce tekrar tekrar araştırmalardan sonra LVMH grubuna biraz daha şüpheyle bakmaya başladım ve bu yüzden listeyi güncelleyerek yanına soru işareti koydum. Malesef kesin bir bilgi bulamıyorum ve resmi sitelerindeki yarım yamalak açıklamalar genelde bir yerde hayvan deneyleri gerçekleştiren markaların taktiği oluyor. Tabii kesin bir kanıt bulamadan da kendilerini deney yapanlar listesine eklemek istemedim.

  Buradan sonrası tamamen kişinin kendi tercihine kalmış bana sorarsanız.

  Takma kirpik konusuna gelirsek, çıkarmak için çok zorlanılan bir şey o kadar çabuk düşmez bence. Denemesi bile eğlenceli bence=)

Bir Cevap Yazın