ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

LUSH Coalface Sabun

LUSH Coalface , görünüm ve içeriği itibariyle alışılagelmiş sabunlardan biraz farklı. LUSH, ürünün sabun kategorisinde yer aldığını ancak içerisinde sadece %20 oranında sabun barındırdığını söylüyor.

Sabunu elinize alıp köpürtmeye başladığınızda, az sonra sanki bir kömür parçasını yüzünüze süreceğiniz hissine kapılıyorsunuz çünkü köpüğü gri bir renk alıyor. Üst yüzeyi pütürlü yapıda ve bu pütürler bazı kullanıcıların çokça hoşuna giden peeling etkisine sahip. Bahsi geçen partiküller ilk başta oldukça sert yapıdalar, bu yüzden sabunun bu kısmını direkt yüzünüze sürmek çizilmelere ve/veya hassasiyete sebep olabilir. Yine aynı partiküller sabunu kullandıkça hafifliyor ve  her kullanımla birlikte etkisini yavaş yavaş kaybediyor. Ola ki sabunu kullanmaya başladınız ve partiküllerin cildiniz üzerindeki etkisini çok beğendiğiniz, size tavsiyem aldığınız kalıbı birkaç parçaya bölmeniz. Böylelikle gereksiz partikül israfını engellemiş olursunuz =)

 

Ürünün kuru ciltlerden ziyade karma ve yağlı ciltler için daha uygun olacağını tahmin ediyorum, kullananlar da aynı şeyi söylemişler. Karma ciltliyim, bu sıcak havalarda alın ve burun bölgem kontrolden çıkıyor. Coalface alın, burun ve çenemi bir güzel arındırıyor, bunu yaparken yüzümün diğer bölgelerini gerip kurutmuyor. Burun kenarlarımda gördüğüm tepeciklerin görünümünü azaltıyor. Bu kadar şeyi yaparken acaba ekstra matlaştırıcı bir etkisi olur mu diye düşündüm fakat hayır, benim cildimde böyle bir etkisi olmadı. Yani bu sabunu kullandıktan sonra karma cildiniz gün içerisinde hiçbir şekilde parlamayacak diye bir şey yok…

Coalface erkeklere de tavsiye edilen bir temizleyici, 100 gr sabun 20 lira.

İçerik ve görseller makyajaynam.com’a aittir.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın