ANA SAYFA,  DUYURU!,  HABERLER

Urban Decay Çin Pazarından Çekilme Kararı Aldı!

Çirkin Kadın Yoktur, Az Makyaj Vardır ‘dan öğrendiğime göre, Çin’e değişim götürmekten başka masum düşünceleri olmayan URBAN DECAY bu kararından caymış!

Kızlar bu gerçekten harika bir haber!

Tekrar hatırlatalım: Çin hükümeti kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini zorunlu kılıyor. Urban Decay ise bir süre önce Çin’de satışa başlayacağını duyurdu ve tabiri caizse ortalık birbirine girdi. Çok fazla insan tepki gösterdi. Hele o twitter sayfalarındaki görüntüyü unutamıyorum. Yüzlerce insan kendilerini kınayan tweetler atıyor ve umutsuzca cevap vermeye çalışıyorlar… Demek ki kararlı olmak, tepki göstermek bir şeyleri değiştirebiliyor. Haberi sitelerinden duyurmuşlar:

http://www.urbandecay.com/Animal-Testing-Policy/animal-testing-policy,default,pg.html

He zaten burada satılmayan bir marka, hiçbir ürününü kullanmadım. Beni sevindiren ama gerçekten sevindiren, onca insanın tepkisine kayıtsız kalamamaları.

Hell Yeah!

6 Yorum

  • MakyajAynam

   hehe, açıklamalarını okuduğumda ben de aynı tepkiyi verip hadi oradan demiştim, komik =)

 • aytül

  Merhaba,

  Ben de yeni bir blog açtım ve senden okuduğum kadarıyla örnek alarak tanıttığım ürünlerin içinde hayvanlar üzerinde test yapanları bir daha asla kullanmayacağımı belirttim. Mesela MAC benim için yıkım oldu. Ne ihtiyacı var? Çok istiyorsa Çinli gelsin alsın. Elimdeki ürünler bitince hayvanlar üzerinde test yapan firmaları almayacağım. TAbi bildiklerimi. Takip etmek çok zor çünkü her gün bir yenisi çıkıyor. UD’e ne kadar sevindim anlatamam. Böylece ölüp bittiğimiz Naced paleti alabiliriz:) Sevgiler

  • MakyajAynam

   Merhaba,

   Duyarlılığınız beni mutlu etti. MAC için başta ben de çok üzülmüştüm ama artık gerçekten umursamıyorum, ne halleri varsa görsünler =)
   UD ise benim için bir fark yaratmadı ancak onca insanın tepkisini dikkate almaları sevindirici…

   Sevgiler

 • dilekağacı

  urban decay’i takdir ediyorum.en yakın zamanda bende naked 2 palette siparişi vereceğim.Hayvanlar üzerinde deney yapmayı sürdüren firmalar için Urban Decay bir örnek olmalı.en azından tüketici tepkileri karşısında duyarlılık göstermişler.
  physicians formula ürünlerinden almak istiyorum bu marka cruelty-free mi?
  sevgiler
  http://wishingbeauty.blogspot.com/

  • MakyajAynam

   Bu olaydan kısa bir süre sonra Urban Decay Loreal tarafından satın alındı. Ben UD ürünlerini almayı düşünmüyordum fakat marka, PETA’yla çalışmaya devam ederek cruelty free kalacağını açıkladı.

   PF da PETA sertifikalı ve cruelty free bir marka. Ben ürünlerini satın alıyorum.

Bir Cevap Yazın