PYHSICIANS FORMULA Shimmer Strips Custom Eye Enhancing Gel CreamLiner

Home / ANA SAYFA / PYHSICIANS FORMULA Shimmer Strips Custom Eye Enhancing Gel CreamLiner
PYHSICIANS FORMULA Shimmer Strips Custom Eye Enhancing Gel CreamLiner

Ayyyy ne uzun ismi var yahu! Jel eyeliner deyip geçsenize arkadaş…

Physicians Formula daha önce kullanmadığım bir markaydı. Marka, ürünlerinde ECOCERT sertifikalı organik ürünler kullanıyor. Ürünlerin tamamının hassas, alerjik ve sivilceli/problemli ciltlerde kullanılabileceği belirtiliyor. Kozmetikte kullanılan ve cildi tahriş ettiği bilinen 132 maddenin hiçbiri bu markanın ürünlerinde yer almıyor söylediklerine göre.

Genelde, daha önce kullanmadığım bir markadan alışveriş yapacaksam araştırma yaparım. Fakat yukarıda gördüğünüz üçlü jel eyelinerı birden alıverdim. Eve gelip internette  neymiş, ne değilmiş diye bakınırken yurtdışında çok ucuz, bizdeyse katı katına satılan bir ürün almış olduğumu öğrendim. Evet, bahsi geçen eyeliner 10 – 11 dolar civarında, bizde 48 liraya satılıyor!

Neyse ki eyelinerlar çok güzel çıktı, hatta beklediğimden çok daha iyi çıktı…

Gördüğünüz gibi minik kavanozlar birbirinden ayrılıyor fakat biri, diğerinin kapağı oluyor. Yani bu durumda, sadece bir tanesini yanınıza alıp taşıma şansınız yok. Çok dert değil bu durum aslında, çünkü ambalaj öyle kocaman bir şey değil…

Benim aldığım Blue Eyes , yani mavi gözlüler için önerilen set. Yeşil ve kahverengi gözlüler için olan setler de mevcut. Benim gözüm yeşil, muhakkak yeşil bir şeyler sürmeliyim anlayışı hala yaşıyor mu bilmiyorum ama dilediğinizi almanızda fayda var =)

Eyelinerların yapıları, kıvamları, fırçaya tutunmaları ve sürümleri gerçekten çok güzel. Hatta MAC Fluidlinelarla yarışacak kadar iyiler. Bazı jel eyelinerlarda görülen taşlaşma, kuruma sorunu ilerleyen zamanlarda bu üründe de olur mu bilemiyorum. Öyle bir şey olursa sizi haberdar ederim…

Ürünlerin 24 saat dayanıklı olduğu belirtilmiş. O kadar saat gözümde tutmadım fakat hiçbir şey sürülmemiş göz kapaklarıma uyguladım ve gerçekten saatlerce dayandı.

Gerçekten çok güzel bir lacivert. İçinde minik, mavi ışıltılar var.

Siyah eyeliner ilk başta düz siyah, fırçayı üzerinde gezdirdikçe içinde mavi pırıltılar olduğunu görüyorsunuz:

Setin içinden çıkan fırça ruj fırçasına benziyor fakat yassı yapıda ve gayet kullanışlı.

Physicians Formula üçlü jel eyeliner toplamda 6 gr, her biri 2 gram. MAC fluidlinelar ise 3 gr. 3 gramlık MAC fluidlinelar 45- 48 lira arası yanılmıyorsam. Üç tane farklı renkte jel eyelinerım olsun, çeşit çeşit süreyim diyorsanız Physicians Formula yı almak daha mantıklı.

Ürünün fiyatı başta da söylediğim gibi 48 lira, bazı sitelerde 38 liraya satıldığını da gördüm.

Physicians Formula hakkında daha fazla bilgi almak, diğer ürünlerini incelemek ve satış noktalarını öğrenmek istiyorsanız:

http://medkokozmetik.com/physicians-formula/

Diğer renklere bakmak için:

http://karlasugar.net/2010/12/physicians-formula-shimmer-strips-gel-cream-liner/

Edit: Bir ayı aşkın süredir ürünü sıklıkla kullandım, kullanıyorum. Kuruma ya da taşlaşma sorunu yok, sürümü hala çok güzel!

İçerik ve görseller makyajaynam.com’a aittir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.