ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

LUSH Handy Gurugu El Kremi

El kremi kullanma konusunda oldukça tembel bir insanım fakat aslında bu bir zorunluluk. Soğuk hava, sabunlar, çeşitli kimyasal temizleyiciler gibi çok fazla etken ellerin yeterince yıpranmasına neden oluyor ve hiçbir şey sürmediğiniz takdirde oluşan yıpranmışlığı toparlamak hayli zaman alıyor.

Benim gibi, saat başı ellerini kremlemek istemeyenlerin kaçış noktası ise etkisini tüm gün sürdürecek ürünler oluyor. LUSH Handy Gurugu el kremi bence bu işi çok güzel yapıyor. Benim için günde bir kere sürmek yeterli. Gece yatmadan sürersem ertesi güne pamuk ellerle uyanıyorum.

Kremin içerisinde son zamanlarda bakım kremlerinde adını arar olduğumuz shea yağı var. Hatta Lush’ın açıklamasına göre krem tamamen organik shea yağından yapılmış. İçindeki diğer ürünler papatya, fıstık yağı, cashew yağı imiş…

İçeriğine bakınca çok yağlı, yapış yapış, zor emilen bir krem hayal etmiş olabilirsiniz ama alakası yok. Handy Gurugu ‘ nun çok yoğun bir kıvamı olmasına rağmen ellerinize yedirdiğinizde hiç de yağlı bir hisle karşılaşmıyorsunuz. Bir diğer iyi özelliği ise kısa sürede cilt tarafından emilmesi. Kremi sürdükten sonra her defasında tırnak testi yapıyorum ( tırnağı cildin üzerinde hafif çizer gibi gezdirme ) ve tırnağımın içinde krem kalıntısına rastlamıyorum.

Kokusuna gelince…

Kokusu biraz sıkıntılı gibi. Aslında ambalajından kokladığımda beni rahatsız eden bir kokusu yok, hatta ellerime uyguladığımda da. Fakat gün içerisinde özellikle ellerim terlemişse tuhaf bir koku gelmiyor değil. Bunun nedenini tam olarak çözebilmiş değilim. Kuruntu yapıyor da olabilirim.

Özetle bu krem beni soğuk İstanbul günlerinde çok güzel idare etti. Ellerimin görüntüsünü ciddi anlamda güzelleştirdiğini düşünüyorum. Gelin görün ki havalar ısınıyor, sıcak havalarda daha hafif kıvamlı bir şeyler de tercih edilebilir pekala. Yine de kremin içindeki shea yağı sıcaklarda tuhaf bir etki göstermezse ürünü yazın da kullanırım sanırım…

El kreminizi çantanızdan eksik etmeyenlerdenseniz yukarıda gördüğünüz kutuyu taşımak zor olabilir. Ama merak etmeyin çözümü yok değil. Alışverişlerde tester alabiliyorsanız =) tester kutusunu sonradan atmayın. LUSH’ ta genelde iki türlü tester kabı oluyor. Bir tanesi ince plastik ve şeffaf, diğeri de şu aşağıda gördüğünüz minik, siyah olan :

Bu gördüğünüz tester kutusu dayanıklı, kapağı çevrilerek açılıp kapanıyor. Ben el kreminden bir miktar bu minik kabın içine koyuyorum. Çantada hiç yer kaplamıyor, küçücük çünkü. İçindeki krem de rahat bir hafta yetiyor.

Ne kadar?

Ürün 100 gr ve 32.90 TL.

Edit: Tahmin ettiğim gibi, krem yaz için fazlasıyla yoğun bir yapıya sahip. Bu yüzden kışın severek kullanmaya devam edeceğim…

İçerik, görseller makyajaynam.com’a aittir.

Bir yorum

Bir Cevap Yazın