Allık,  ANA SAYFA

The Balm Hot Mama Allık ve Yeni Hot Mama Mini

The Balm Hot Mama Blush Mini

the Balm 2019’da bazı ürünlerinin mini boylarını satışa sundu. Markanın en popüler ürünlerinden olan Hot Mama allığın mini boyunu satın aldım. İlk Hot Mama’yı ta 2012’de kullanmış ve yazmışım, ki kendisini aşağıda görebilirsiniz.
Fark ettim ki Hot Mama zaman içinde değişikliğe uğramış. Aslında marka bunu likit mat rujlarında da yapmıştı, Charming ve Committed isimli rujların renklerini değiştirmişti. Yeni Hot Mama Allık eskiye oranla bariz pembeleşmiş, ve bence bu haliyle muadil olarak gösterildiği Nars Orgasm allığa daha çok benzemiş.

İçinde eski Hot Mama allıkta olduğu gibi altın yansımalar yine var ancak görüldüğü üzere pembelik oranı arttırılmış. Kimileri eski Hot Mama’nın daha güzel olduğu görüşünde olsa da ben bu yeni versiyonu da sevdim.
Bu allık ışıltılı bir ürün olmasına karşın yüzümde sim parçalarına rastlamıyorum. Hatta Hot Mama sürmüşsem ayrıca bir aydınlatıcı kullanmak da aklıma gelmiyor.

 

Hot Mama özellikle NARS Orgasm ile çok benzetiliyor. Orgasm bende fazlasıyla pembe duruyor. Hot Mama da pembelik barındırıyor fakat bendeki duruşu tam şeftali rengi.

İçinde altın ışıltılar var ama çok çok ince oldukları için yanakta güzel bir parlaklık olarak görünüyorlar. Bu sayede rahat rahat gündüzleri de kullanıyorum.

Pigmentasyonu ve kalıcılığı the Balm’ın diğer allıklarında olduğu gibi çok iyi.

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?
the Balm ürünleri Gratis mağazalarında satılıyor, markanın deneysiz olduğuna dair herhangi bir kurumdan sertifikası bulunmasa da Çin pazarında satışta değiller. Allığın tam boyu 2019 itibariyle indirimsiz 91.95 lira, mini boyu indirimsiz 39,95 lira.

İçerik ve görseller makyajaynam.com’a aittir.

10 Yorum

 • peri

  Ömürsün valla canım ya. Ama haklı olduğunu da söyleyebilirim. Bazen blog istatistiklerine bakıyorum da o kadar saçma sapan şeyler yazıp gelmişler ki siteme hayret ediyorum.

  Bu The Balm’ın ürünlerini kullanmak nasip olmadı bit türlü. Bu ara gerçi cilt bakımına verdim kendimi. Neyse bir göz atacağım. Sağol post için. 🙂

  • MakyajAynam

   son internet düzenlemelerinden sonra n’olur n’olmaz dedim aslında. ahan da burada ne diyorlar diye çat diye kapatırlar, neme lazım =)

   the Balm iyi ki geldi valla, allıklarını ve farlarını özellikle tavsiye ediyorum…

  • MakyajAynam

   aa bak seninki de sansürlendi =)
   şaka bir yana, 22 Ağustos 2011 de yürürlüğe giren yeni yasadan sonra böyle bir önlem almayı uygun gördüm. burası bir makyaj blogu fakat, sırf bazı kelimeler yüzünden iş sitenin kapanmasına kadar gidebilir… utandığımdan sıkıldığımdan değil yani =)
   ya da şöyle bir şeyler olur; güvenli modda internet kullanan kullanıcılar bazı filtrelenmiş kelimeler yüzünden ( bahsi geçen allığın ismi gibi ) siteye ulaşamayabilirler. gibi gibi…
   umarım anlatabilmişimdir…

   he bu arada allığa bayıldım =)

 • kawsem

  caaaaanım Türkiyemde daha neler şahit olacaz bakalım.. önlemini almakla iyi etmişsin canım, siten kapanırsa biz ne yaparız sonra..

  şu anda nasıl iç geçirdim bir bilsen, bu allığı çok duydum.. gerçekten de harikaymış..maddi nedenlerden 8martta hiç bir indirime ilişemedim, sen güle güle canım bana belki başka bahara 🙂 ama listemde 1numara, narsı alamayacağım için..

  güle güle kullan :))

 • missd

  hotmamayı çok sverek kullanıyorum.çok da uzun süre gidiyo.az kaldı biter endişesi ile indirimde yedekledim ama biterdediğim allık hala benimle 🙂 hatta en az 1 aydaha dayanır 🙂 the balm ı kesinlikle tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın