ANA SAYFA,  Ruj & Lip Gloss

NARS Pure Matte Lipstick : Terre De Feu

Güncelleme: NARS, 2017 itibariyle kanunların gerektirdiği durumlarda hayvanlar üzerinde deney yapacağını belirterek “cruelty-free” statüsünü kaybetti.

Hatırlatma: Hayvanlar üzerinde deney yaptığını kabul eden Shiseido’nun bünyesinde bulunan Nars, ürünlerini ve kullandığı içerikleri hayvanlar üzerinde test etmediğini, herhangi bir kuruluştan kendileri adına test yapmaları için bir talepte bulunmadıklarını belirtiyor. Markanın şimdilik Çin’de satışı bulunmuyor.

Terre De Feu,NARS’ın mat ruj serisinden ve gerçek anlamda mat bitişli  bir ruj. Birkaç gün önce dudaklarımdaki duruşunu da paylaşmıştım ama o fotoğraf sonradan çok da içime sinmedi. Makinem ne akla hizmetse, ruju herhangi kremsi yapıda bir rujmuş gibi gösterdi. Öyle bir şey yok, ruj dudaklarınızda da aynen aşağıda olduğu gibi mat görünüyor…

( Birtakım anlamsız parıltılar görünüyor ki aldanmayınız, fıstık gibi mat bir ruj bu )

Mat ruj deyince akla gelen ilk soru şu oluyor: ” Dudaklarımı kurutur mu?”

Eğer her daim kuruyan ve çatlayan, ekstradan neme ihtiyaç duyan dudaklarınız varsa, bu tip rujları kullanmanın sizde nasıl sonuçları olur bilemem.

Benim dudaklarımı kurutmuyor, soyulma ya da kabuklanma sorunlarıyla karşılaşmıyorum. Zaten NARS da sitesinde rujun içeriğinde mango yağı olduğunu belirtmiş. Bu sayede sürümü de yumuşuyor.

Kalıcılığı çok tatmin edici. Şöyle ki bir bardak çay, bir sigara içmekle silinip gitmiyor. Hiçbir şey yeyip içmezseniz saatlerce dayanabiliyor. Oturup 1 saatlik akşam yemeği keyfi yaparsanız elbette renk hafifliyor. ( Gerçi bir şeyler yemeden önce ben rujumu silerim hep.)

Ambalajı harika. İnce, zarif ve simsiyah…

Ve renk… Terre De Feu, şarap rengi dudaklar için biçilmiş kaftan. Tam istediğim gibi bir bordo. Ne mora, fuşyaya kaçıyor ne de kırmızıya…

Bir ruj için amma tantana yaptın diyebilirsiniz belki ama çok sevdim bu ruju ve serisini. Günlük kullanıma uygun renklerine de bakasım var.

Nereden alınır? Ne kadar?

NARS Pure Matte rujlar Sephora mağazalarında, NARS’ın kendi mağazalarında 55 liraya satılıyor.

 

İçime sinen başka fotoğraflar olursa eklemeye çalışırım sonradan…

İçerik ve görseller makyajaynam.com’a aittir.

10 Yorum

Bir Cevap Yazın