Denedim: Dermalogica Cilt Bakım Ürünleri

Yukarıda gördüğünüz deluxe deneme boyu ürünler, bir süre önce firma tarafından denemem için yollanmıştı. Nemlendirici dışındaki iki ürünü kullanıp bitirdim. Sonuçlar şu şekilde:

1. Dermalogica Special Cleansing Gel:

Bu jel formdaki temizleyicinin özelliği sabun içermemesi. Hafif köpüren bir yapısı var, cildi son derece yumuşak bir şekilde temizliyor. İlk bir iki kullanımda karma olan cildimin kuru olan bölgelerinde çok hafif de olsa gerilme hissettim. Sonraki kullanımlarda gerginlik hissi ortadan kalktı. 250 ml fiyatı 107 lira.

2. Dermalogica Multi-Active Toner:

Alışık olduğumuz toniklerden farklı olan sprey şeklindeki bu toniği yüzünüze püskürtüyorsunuz. Dilerseniz sonrasında pamukla cildinizi temizliyorsunuz. Serideki en sevdiğim ürün bu tonik oldu çünkü cildime çok çok iyi geldi. Dönem dönem çıkan sivilcelerimi sakinleştirdi, renk farklılıklarını düzenledi. Fiyatından emin değilim ama 100 lira civarında olması lazım. Paraya kıyıp alabilirim, çok iyi anlaştı cildimle…

3. Dermalogica Skin Smoothing Cream:

Bu nemlendiriciyi bitirmedim, 1-2 kez kullandım çünkü benim cildime göre  değil. Normal ve kuru ciltler için öneriliyor. Benim cildim karma olduğu için bana uymadı. 50 ml fiyatı 148 lira, 100 ml 227 lira.

Dermalogica daha önce denemediğim bir markaydı, bunda kuşkusuz cep yakan fiyatlarının da etkisi var. Fakat marka high-end markalar arasında yer alıyor, yani bu fiyatlar Türkiye’ye özgü değil.

Bu içerik ve görsel makyajaynam.com’a aittir.

Basın ürünleridir. Yorumlarım kişisel deneyimlerime dayanmaktadır.

 • 0

  Overall Score

 • Reader Rating: 0 Votes

Share

You May Also Like

5 yorum “Denedim: Dermalogica Cilt Bakım Ürünleri

 1. recelim
  29 Şubat, 2012 at 13:35

  hmm onaylayorsun yani güzel benimde bu marka hep dikkatimi çekmiştir ama bi türlü almadım bundan sonra alabilirm yani:)) sevgiler…

  • MakyajAynam
   29 Şubat, 2012 at 14:30

   evet, temizleme jelini ve özellikle toniği çok beğendim =)

 2. Glowtwist
  29 Şubat, 2012 at 15:25

  Bu markanın bir sürü ürününü kullandım,hepsini de çok çok sevdim,zaten eczacı bir tanıdığın dediğine göre,dermokozmetikler arasında en az sorun çıkaran marka buymuş,yani satın alanların çok azı geri dönüp beğenmedim vs diyorlarmış,ambalajları çok minimal ve güzel,içerik desen keza,Dermalogicanın tam bir fanı olduğum için satırlarca yazabilirim hakkında:)

  • MakyajAynam
   29 Şubat, 2012 at 15:39

   ürünleri kullananların deneyimlerini paylaşması bizim için de çok yararlı oluyor, yazmaktan çekinmeyin =) kendi adıma severek okurum…

 3. ahmet
  4 Aralık, 2013 at 02:24

  ben de dermalogica nın ürünlerinin çok iyi olduğunu duydum. yakında kullanmaya başlıycam

Bir Cevap Yazın