ANA SAYFA,  Cilt Bakımı

Denedim: Dermalogica Cilt Bakım Ürünleri

Yukarıda gördüğünüz deluxe deneme boyu ürünler, bir süre önce firma tarafından denemem için yollanmıştı. Nemlendirici dışındaki iki ürünü kullanıp bitirdim. Sonuçlar şu şekilde:

1. Dermalogica Special Cleansing Gel:

Bu jel formdaki temizleyicinin özelliği sabun içermemesi. Hafif köpüren bir yapısı var, cildi son derece yumuşak bir şekilde temizliyor. İlk bir iki kullanımda karma olan cildimin kuru olan bölgelerinde çok hafif de olsa gerilme hissettim. Sonraki kullanımlarda gerginlik hissi ortadan kalktı. 250 ml fiyatı 107 lira.

2. Dermalogica Multi-Active Toner:

Alışık olduğumuz toniklerden farklı olan sprey şeklindeki bu toniği yüzünüze püskürtüyorsunuz. Dilerseniz sonrasında pamukla cildinizi temizliyorsunuz. Serideki en sevdiğim ürün bu tonik oldu çünkü cildime çok çok iyi geldi. Dönem dönem çıkan sivilcelerimi sakinleştirdi, renk farklılıklarını düzenledi. Fiyatından emin değilim ama 100 lira civarında olması lazım. Paraya kıyıp alabilirim, çok iyi anlaştı cildimle…

3. Dermalogica Skin Smoothing Cream:

Bu nemlendiriciyi bitirmedim, 1-2 kez kullandım çünkü benim cildime göre  değil. Normal ve kuru ciltler için öneriliyor. Benim cildim karma olduğu için bana uymadı. 50 ml fiyatı 148 lira, 100 ml 227 lira.

Dermalogica daha önce denemediğim bir markaydı, bunda kuşkusuz cep yakan fiyatlarının da etkisi var. Fakat marka high-end markalar arasında yer alıyor, yani bu fiyatlar Türkiye’ye özgü değil.

Bu içerik ve görsel makyajaynam.com’a aittir.

Basın ürünleridir. Yorumlarım kişisel deneyimlerime dayanmaktadır.

5 Yorum

 • recelim

  hmm onaylayorsun yani güzel benimde bu marka hep dikkatimi çekmiştir ama bi türlü almadım bundan sonra alabilirm yani:)) sevgiler…

 • Glowtwist

  Bu markanın bir sürü ürününü kullandım,hepsini de çok çok sevdim,zaten eczacı bir tanıdığın dediğine göre,dermokozmetikler arasında en az sorun çıkaran marka buymuş,yani satın alanların çok azı geri dönüp beğenmedim vs diyorlarmış,ambalajları çok minimal ve güzel,içerik desen keza,Dermalogicanın tam bir fanı olduğum için satırlarca yazabilirim hakkında:)

  • MakyajAynam

   ürünleri kullananların deneyimlerini paylaşması bizim için de çok yararlı oluyor, yazmaktan çekinmeyin =) kendi adıma severek okurum…

Bir Cevap Yazın