Allık,  ANA SAYFA,  Aydınlatıcılar

NARS Albatross

NARS Albatross

Güncelleme: NARS, 2017 itibariyle kanunların gerektirdiği durumlarda hayvanlar üzerinde deney yapacağını belirterek “cruelty-free” statüsünü kaybetti.

Hatırlatma: Hayvanlar üzerinde deney yaptığını kabul eden Shiseido’nun bünyesinde bulunan Nars, ürünlerini ve kullandığı içerikleri hayvanlar üzerinde test etmediğini, herhangi bir kuruluştan kendileri adına test yapmaları için bir talepte bulunmadıklarını belirtiyor. Markanın şimdilik Çin’de satışı bulunmuyor.

Albatross, NARS’ın web sitesinde aydınlatıcı allık kategorisinde yer alıyor. E allık kısmına birçoğunuz gibi ben de katılmıyorum.

Beyaz görünen bu aydınlatıcının ten üzerindeki görünümüne en uygun tanım “inci rengi” bana göre. Toz yapıdaki ürünü uyguladığınızda sedefli, inci sarısı gibi yansımaları olan bir renkle karşılaşıyorsunuz.

İçinde sim var, yok değil. Yine de parça parça glitterlar içermiyor.

Albatross kimilerine göre fazla parlak ve günlük kullanım için uygun olmayan, kimilerine göre de sönük ve yetersiz kalan bir aydınlatıcı.  Aslında bu noktada sizin “abartı” dan ne anladığınız devreye giriyor.

Nasıl kullanılır?

  • Elmacık kemiklerinin üzerine, burna, üst dudak üzerine, kaş altına uygulanabilir.
  • Mat allıkların üzerine uygulanabilir. Böylece mat allığınız parlak görünecektir.

Aklıma geldikçe kullandığım bir ürün. Şimdilik elmacık kemiklerimin üzerinde denedim. Kemikler hem daha çıkık görünüyor, hem de verdiği ıslak görünüm hoşuma gidiyor. Toz yapıda olması zahmetsiz bir kullanım sağlıyor ve oldukça kalıcı.

Fiyatı NARS allıklarla aynı, 65 lira.

Bu yazı ve görseller makyajaynam.com’a aittir.

3 Yorum

Bir Cevap Yazın