The Balm Nude Tude Far Paleti

 

2011’in çokça sevilen paletlerinden biri olan the Balm NUDE ‘tude , gratislerde satışa çıkmış. Kısa bir incelemeden sonra her zaman kullanacağım renklerden oluştuğuna inandığım paleti kaptım ben de.

Palette 12 renk bulunuyor. Açık renkli farların dışındaki tüm renklere bayıldığımı söyleyebilirim. Aslında açık tonların hiçbir sorunu yok, aydınlatma ya da makyaja ışıltı katmada işe yarayacaktır. Yine de onların yerine birkaç tane mat bitişli far olsa daha iyi olurmuş bence. Neyse ki geriye kalan renkler çok güzel…

Renkleri swatchlarken baz kullanmadım. Koyu renklerden serious ın o kadar yoğun bir kıvamı var ki! Kendisini paletten çıkan fırçayla denedim, neredeyse kalem çekmiş gibi bir görüntü verebiliyor. Buğulu makyajlar yapmak için, sert görünümlü linerları yumuşatmak için de işe yarayacaktır.

Paletten iki taraflı, sentetik kıllı mini bir fırça çıkıyor. Bir tarafı far, diğer tarafı eyeliner fırçası.

the Balm NUDE ‘tude, ulaşılabilirliği ve uygun fiyatıyla alınmaya değer bir palet. Farların kalitelerinden tekrar tekrar bahsetmeye gerek bile yok.

Nerede ve ne kadar?

NUDE ‘tude paletini gratis mağazalarından 60 liraya edinebilirsiniz…

Bu içerik ve görseller makyajaynam.com’a aittir.

Share

16 yorum “The Balm Nude Tude Far Paleti

 1. recelim
  12 Ocak, 2012 at 08:55

  ayy bayıldım ben bu fara renklere bak renklere pırıl pırıl kalitesi belli zaten direkt çıkmış resimlerde..süper tek kelime süperr..
  paylaşımın için teşekkürler haberimiz oluyor sayende:)
  sevgiler…

  • MakyajAynam
   12 Ocak, 2012 at 18:52

   rica ederim =)

 2. ayşen
  12 Ocak, 2012 at 13:46

  urban decay’in naked paleti anmımsattı =)

  • MakyajAynam
   12 Ocak, 2012 at 18:52

   evet esinlenmişler =)

 3. s.sabire
  12 Ocak, 2012 at 13:47

  farlarınızın renkleri çok güzel.ancak mat olanları var mı?ve ücretini bildirebilirmisiniz mail adresime?

  • MakyajAynam
   12 Ocak, 2012 at 18:53

   palette birkaç tane mat bitişli far var, koyu olanlar.
   ürünle ilgili kişisel yorumlarımı belirtiyorum, satış yapmıyorum.

 4. alexandra
  12 Ocak, 2012 at 16:19

  Merhaba,

  temptalia’nin ssitesinden incelediğim kadarı ile güzel bir ürün, ancak bir sitede asla gündüz kullanımına uygun olmadığını, çok pigmentli ve pırıtılı olduğunu belirtmiş. Oysa renkler çok da natural.. Sizin görüşünüz nedir? Kalite-performans olarak nasıl bir puanlama yapabilirsiniz? Ya da ürünün eksileri varsa nelerdir?

  • MakyajAynam
   12 Ocak, 2012 at 18:59

   Bence kesinlikle günlük kullanıma uygun. Pigmentli olması günlük kullanım için nasıl bir dezavantaj sağlar bilemiyorum. Kalite olarak kullandığım high-end marka farlardan eksik bir yanını göremedim sahiden. Sadece yukarıda da söylediğim gibi açık renklerden sarı ve beyazın yerine mat bitişli ten renkleri olsa daha iyi olurmuş. Eksisi bu olabilir paletin. Paletten benim gördüğüm silly isimli far belki günlük kullanım için uygun olmayabilir, yapısı ışıltılı çünkü, içinde simler var.
   Gratislerde ürünün testerı var, dilediğinizce mıncıklayabilirsiniz =)

 5. Eda_Nkb
  12 Ocak, 2012 at 17:27

  çok güzelmiş bu temptalia’da gördüğümden beri aklımda.. neden söylüyorsun gratislere geldiğini, gidip alıcam şimdi senin yüzünden 😛

  • MakyajAynam
   12 Ocak, 2012 at 19:00

   ben söylemesem başka biri muhakkak söylerdi =) benim de en son ihtiyacım olan şey yeni bir far paletiydi şaka bi yana. n’aparsın…

 6. alexandra
  20 Ocak, 2012 at 10:55

  selamlar, ben aldım nihayet bundan.. gerçekten güzel, günlük kullanıma da uygun. abartı bir şeyi yok, çok da doğal duruyor.. Yalnız anlamadığım nokta pin-up girl kızlarının bulunduğu ambalaj değil benimkisi.. sanırım türkiye de o ambalaj yokmuş, herhalde tepki toplayacağı ve satılamayacağı nedeni ile böyle bir alternatife yöneldiler gibime geliyor. Eğer öyle ise rezalet demek istiyorum..
  Temptalia’da da neden beyaz kadınlar var siyahlar yok üzerinde , bu marka ırkçılık yapıyor şeklinde çıkışlar vardı 😀

  • MakyajAynam
   20 Ocak, 2012 at 13:20

   Merhaba,
   Güle güle kullanın. Aaaa şimdi baktım da Temptalia’da, hiç dikkat etmemişim. Benimkinde de kızlar yok =) Sanmıyorum Türkiye’ye özgü olduğunu fakat bahsettiğiniz çıkışlar yüzünden genel olarak bir değişikliğe gitmiş olabilir marka..

   • Emel
    25 Şubat, 2012 at 11:51

    Bugünden itibaren 23marta kadar The Balm’daki tüm far çeşitlerinde %25 indirim var, aklınızda bulunsun :)) en sonunda alabileceğim kadar uygun fiyata geldiği için kendi adıma ben çok mutlu oldum 🙂

 7. dry.mrc
  9 Mart, 2012 at 16:32

  Palet çok hoş .. Renklerde öyle günlük kullanıma uygun görünüyorlar..Şahsen ben gündüz de ışıl ışıl olduğum için 😀 😀
  Şimdiden kim kazanırsa iyi günlerde kullansın…

 8. melis
  11 Eylül, 2012 at 16:48

  mrb ben sizi sürekli takip ediyorum size bir sorum olcaktı the balm nude far paletimi yukardaki far yani :)yoksa too faced glamour to go makyaj paletimi ikisi arasında kalıdım ben yardımcı olursan sevinirim ..

  • MakyajAynam
   11 Eylül, 2012 at 17:01

   Merhaba,
   Doğrusunu söylemek gerekirse artık the Balm markasına karşı mesafeliyim. Çünkü hayvan deneyleri politikaları hakkında net bir bilgi yok. Kendileri test yapmadıklarını söylüyorlar ama bu konuda bana gerçekten geç cevap verdiler ve samimi olduklarını pek düşünmüyorum. Tabii bu test yaptıkları anlamına gelmiyor, şahsi düşüncelerim.
   Hal böyle olunca test yapmadığını söyleyen ve Peta’nın deney yapmayanlar listesinde olan Too Faced’i öneririm. İki palet de güzel, eğer farları dikkate alıyorsanız the Balm daha uygun bir seçenek olabilir. Fakat ben belirttiğim sebeplerden dolayı tavsiye etmiyorum, seçim sizin…

Bir Cevap Yazın