ALIŞVERİŞ,  ANA SAYFA,  Far,  GÖZ

The Balm Nude Tude Far Paleti

 

2011’in çokça sevilen paletlerinden biri olan the Balm NUDE ‘tude , gratislerde satışa çıkmış. Kısa bir incelemeden sonra her zaman kullanacağım renklerden oluştuğuna inandığım paleti kaptım ben de.

Palette 12 renk bulunuyor. Açık renkli farların dışındaki tüm renklere bayıldığımı söyleyebilirim. Aslında açık tonların hiçbir sorunu yok, aydınlatma ya da makyaja ışıltı katmada işe yarayacaktır. Yine de onların yerine birkaç tane mat bitişli far olsa daha iyi olurmuş bence. Neyse ki geriye kalan renkler çok güzel…

Renkleri swatchlarken baz kullanmadım. Koyu renklerden serious ın o kadar yoğun bir kıvamı var ki! Kendisini paletten çıkan fırçayla denedim, neredeyse kalem çekmiş gibi bir görüntü verebiliyor. Buğulu makyajlar yapmak için, sert görünümlü linerları yumuşatmak için de işe yarayacaktır.

Paletten iki taraflı, sentetik kıllı mini bir fırça çıkıyor. Bir tarafı far, diğer tarafı eyeliner fırçası.

the Balm NUDE ‘tude, ulaşılabilirliği ve uygun fiyatıyla alınmaya değer bir palet. Farların kalitelerinden tekrar tekrar bahsetmeye gerek bile yok.

Nerede ve ne kadar?

NUDE ‘tude paletini gratis mağazalarından 60 liraya edinebilirsiniz…

Bu içerik ve görseller makyajaynam.com’a aittir.

16 Yorum

 • recelim

  ayy bayıldım ben bu fara renklere bak renklere pırıl pırıl kalitesi belli zaten direkt çıkmış resimlerde..süper tek kelime süperr..
  paylaşımın için teşekkürler haberimiz oluyor sayende:)
  sevgiler…

 • s.sabire

  farlarınızın renkleri çok güzel.ancak mat olanları var mı?ve ücretini bildirebilirmisiniz mail adresime?

  • MakyajAynam

   palette birkaç tane mat bitişli far var, koyu olanlar.
   ürünle ilgili kişisel yorumlarımı belirtiyorum, satış yapmıyorum.

 • alexandra

  Merhaba,

  temptalia’nin ssitesinden incelediğim kadarı ile güzel bir ürün, ancak bir sitede asla gündüz kullanımına uygun olmadığını, çok pigmentli ve pırıtılı olduğunu belirtmiş. Oysa renkler çok da natural.. Sizin görüşünüz nedir? Kalite-performans olarak nasıl bir puanlama yapabilirsiniz? Ya da ürünün eksileri varsa nelerdir?

  • MakyajAynam

   Bence kesinlikle günlük kullanıma uygun. Pigmentli olması günlük kullanım için nasıl bir dezavantaj sağlar bilemiyorum. Kalite olarak kullandığım high-end marka farlardan eksik bir yanını göremedim sahiden. Sadece yukarıda da söylediğim gibi açık renklerden sarı ve beyazın yerine mat bitişli ten renkleri olsa daha iyi olurmuş. Eksisi bu olabilir paletin. Paletten benim gördüğüm silly isimli far belki günlük kullanım için uygun olmayabilir, yapısı ışıltılı çünkü, içinde simler var.
   Gratislerde ürünün testerı var, dilediğinizce mıncıklayabilirsiniz =)

 • Eda_Nkb

  çok güzelmiş bu temptalia’da gördüğümden beri aklımda.. neden söylüyorsun gratislere geldiğini, gidip alıcam şimdi senin yüzünden 😛

  • MakyajAynam

   ben söylemesem başka biri muhakkak söylerdi =) benim de en son ihtiyacım olan şey yeni bir far paletiydi şaka bi yana. n’aparsın…

 • alexandra

  selamlar, ben aldım nihayet bundan.. gerçekten güzel, günlük kullanıma da uygun. abartı bir şeyi yok, çok da doğal duruyor.. Yalnız anlamadığım nokta pin-up girl kızlarının bulunduğu ambalaj değil benimkisi.. sanırım türkiye de o ambalaj yokmuş, herhalde tepki toplayacağı ve satılamayacağı nedeni ile böyle bir alternatife yöneldiler gibime geliyor. Eğer öyle ise rezalet demek istiyorum..
  Temptalia’da da neden beyaz kadınlar var siyahlar yok üzerinde , bu marka ırkçılık yapıyor şeklinde çıkışlar vardı 😀

  • MakyajAynam

   Merhaba,
   Güle güle kullanın. Aaaa şimdi baktım da Temptalia’da, hiç dikkat etmemişim. Benimkinde de kızlar yok =) Sanmıyorum Türkiye’ye özgü olduğunu fakat bahsettiğiniz çıkışlar yüzünden genel olarak bir değişikliğe gitmiş olabilir marka..

   • Emel

    Bugünden itibaren 23marta kadar The Balm’daki tüm far çeşitlerinde %25 indirim var, aklınızda bulunsun :)) en sonunda alabileceğim kadar uygun fiyata geldiği için kendi adıma ben çok mutlu oldum 🙂

 • dry.mrc

  Palet çok hoş .. Renklerde öyle günlük kullanıma uygun görünüyorlar..Şahsen ben gündüz de ışıl ışıl olduğum için 😀 😀
  Şimdiden kim kazanırsa iyi günlerde kullansın…

 • melis

  mrb ben sizi sürekli takip ediyorum size bir sorum olcaktı the balm nude far paletimi yukardaki far yani :)yoksa too faced glamour to go makyaj paletimi ikisi arasında kalıdım ben yardımcı olursan sevinirim ..

  • MakyajAynam

   Merhaba,
   Doğrusunu söylemek gerekirse artık the Balm markasına karşı mesafeliyim. Çünkü hayvan deneyleri politikaları hakkında net bir bilgi yok. Kendileri test yapmadıklarını söylüyorlar ama bu konuda bana gerçekten geç cevap verdiler ve samimi olduklarını pek düşünmüyorum. Tabii bu test yaptıkları anlamına gelmiyor, şahsi düşüncelerim.
   Hal böyle olunca test yapmadığını söyleyen ve Peta’nın deney yapmayanlar listesinde olan Too Faced’i öneririm. İki palet de güzel, eğer farları dikkate alıyorsanız the Balm daha uygun bir seçenek olabilir. Fakat ben belirttiğim sebeplerden dolayı tavsiye etmiyorum, seçim sizin…

Bir Cevap Yazın