ANA SAYFA,  Tırnak Bakımı

LUSH Lemony Flutter : Tırnak Derisi İçin Bakım Kremi

Lush’a sabun almaya gittiğimde ne var ne yok diye bakınırken bu ürünü de denemiştim, eve dönerken tırnak etlerime baktığımda almadığıma pişman oldum!

LUSH Lemony Flutter, tırnak etlerine bakım yapan bir krem. Aynı zamanda topuklar, dirsekler ve ayak parmakları için de kullanılabiliyormuş…

Bu bakım kreminin oldukça yoğun ve yağlı bir yapısı var. Birazdan vereceğim linkteki içerik kısmında, neredeyse bütün yağların bu krem içinde kullanılmış olduğunu göreceksiniz. Cilt tarafından bir çırpıda emilmiyor, bu yüzden herhangi bir işle uğraşmayacağınız zamanlarda ( en güzeli gece yatmadan) kullanmanızı tavsiye ederim. Ya da manikür gününüzde rahat rahat kullanın…

Kokusu limonlu. Ben limon kokusunu severim de bunun kokusunu  beğenmedim. Yapay bir kokusu var…

Gelelim ürünün etkilerine:

Kremi tırnak diplerinize ve  kütiküllerinizin üzerine sürüp yedirdikten yaklaşık bir yirmi dakika sonra, kurumuş ve belirginleşmiş alanların bariz bir şekilde yumuşadığına şahit oluyorsunuz. Kimileri için bu süre daha da kısa olabilir. Tırnak etlerimi kestirmediğimden daha önce de bahsetmiştim, o yüzden zaten abartı ya da kalın tırnak etlerim yok. Fakat düzenli bakım yapmayı ihmal edersem hem soğuk havadan hem de asetondan kurumalar meydana gelebiliyor. Lush Lemony Flutter çok kısa bir sürede özenli bir manikür yaptırmışım gibi tırnak etlerime bakım yapıyor, kuru görünüm yok oluyor.

Ürün 50 g ve 22,90 TL. Eğer sadece tırnak etleriniz için kullanacaksanız ( benim gibi ) bence fazlasıyla uygun.

Beğenmediğim kokusuna rağmen iyi ki denemişim ve almışım. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum, çok başarılı bir ürün…

Bu içerik ve görseller makyajaynam.com’a aittir.

11 Yorum

 • Pınar

  ve de iyi ki yazmışsın tam olarak böyle birşeye ihtiyacım var. ilk uğradığımda aliyim.
  güzel günlerde kullan cnm =)

  • MakyajAynam

   Kokusu ekşiden ziyade limonlu şekerler gibi =) Bazıları sevebilir…
   Çekilişinde iyi eğlenceler!

 • gizem

  iyi günlerde kullanın. peki tırnak etlerini alanlara bi etkisi olur mu acaba? benimkiler felaket durumda…kemirdiğim için kesmek zorunda kalıyorum tırnak etlerimi… bu ürün iyi gelecekse eğer almaya razıyım

  • MakyajAynam

   Teşekkür ederim.
   Çevremde bu ürünü tavsiye ettiğim herkes çok memnun kaldı ama kesilmiş ve sonrasında sertleşmiş tırnak etlerinde sonucu nasıl olur bilemiyorum. Şöyle söyleyeyim, işi gereği elleri sürekli boyalara maruz kalan, ve tırnak etleri hayli sertleşen bir arkadaşım gayet memnun bir şekilde bu ürünü kullanıyor. İsterseniz tam boyunu almadan önce denemek için bir miktar isteyin.
   Banyodan/duştan sonra tırnak etlerinize sürmenizi tavsiye ederim ürünü. Ya da ellerinizi bir süre sıcak suda bekletin. Etkisini daha çabuk görmeniz için bu yöntem de faydalı olabilir…

   • gizem

    çok çok teşekkür ederim, boyayla ilgilenende oluyorsa bizde de olur herhalde. alacağım galiba başka çarem yok çünkü çok rahatsızım etlerden.

 • Zuhal

  Tırnaklara verdiği yumuşaklığı seviyorum; ancak elimdeki bir süre sonra bozuldu 🙁 Ürünün miktarı bence çok fazla ve bir süre sonra kullanılamayacak duruma geliyor. En azından benimki öyle oldu. Üstünün rengi değişti ve kokusu tamamen tuhaflaştı. Halbuki dolapta saklamıştım.

  • MakyajAynam

   Sadece tırnaklar için kullanılacaksa evet, miktarı fazla. Bir de yoğun yapılı bir ürün, azıcık miktarı yeterli oluyor. Hal böyle olunca da bozulmadan bitirebilmek zorlaşıyor dediğiniz gibi. Ben aldığım ürünü paylaşıyorum o yüzden =)

Bir Cevap Yazın