ANA SAYFA,  Far,  Makyaj Uygulamaları

The Balm Shady Lady Vol. 2 Far Paleti

 

the Balm Türkiye’ye geldi geleli birçok makyaj/kozmetik blogunda ismini sık görür olduk, ben de geçenlerde duyurusunu yapmıştım. Şu yasaklarla birlikte kozmetiksizlikten kırılıyorken (evet, bana göre durum bu) , böyle güzel ürünleri, güzel ambalajları olan bir markanın uçuk olmayan fiyatlarla burada olması çok sevindirici.

Shady Lady Vol.2 paleti 9 renkten oluşan bir palet. Renklere güzel güzel isim de vermişler.

Caught in the act courtney: İçinde sarı, pembe ışıltıları olan koyu bir çikolata kahvesi. İçindeki ışıltıların ne kadar yanardöner bir görünümü olduğunu ancak paleti birebir denediğinizde gözlemleyebilirsiniz. Fotolarda yansıtmak güç.

Feisty Felicia: İçinde pembe ve mavi ışıltıları olan koyu bir mor. Caught in the act courtney ile birlikte paletteki en gösterişli renk.

Insane Jane: Çok güzel bir taupe. İçinde sim, ışıltı vs yok, kendiliğinden parlak bir bitişi var. Frost yapıda. Biraz da MAC satin taupe’a benziyor.

Bossy Bobbi: Mavi desen değil, yeşil desen değil. Koyu petrol mavisi desem yanılır mıyım? Harika bir renk olduğu kesin.

Makeuot Mary: Biraz daha soğuk bir tonu olsaymış (Mesela Maybelline Savanna Green deki haki gibi) daha çok sevebilirdim kendisini, sarı alt tonu baskın bir haki yeşil.

Just This Once Jamie: İşte bayıldığım bir ton daha. Morumsu, gül kurusu. Bayılıyorum böyle renklere.

Mischievous Marissa: Açık, parlak  bir turuncu. Gözünüzde cart bir renk canlanmasın, alt kirpik diplerinde çok güzel duruyor. Kırmızı ruj makyajı için çok uygun bir renk bence…

Tampting Tara: Parlak, ışıltılı beyaz.

Devilish Danielle : Sıcak bir şampanya rengi. Kaş altını aydınlatmak için bana göre fazla parlak olsa da, göz pınarlarını aydınlatmak için çok uygun bir renk.

Swatchlar

Renkler soldan sağa:

Caught in the act courtney, Feisty Felicia, Insane Jane

Bossy Bobbi, Makeout Mary, Just this once Jamie

Mischievous Marissa, Tempting Tara, Devilish Danielle

Farlar renklerini çok güzel veriyor, kolay karışıyorlar. Ben swatchlarda herhangi bir baz kullanmadım. Paletteki en zor renkler (isimlerini yazmayacağım bıktım), başta gösterişli renkler olarak bahsettiğim koyu renkler. Dökülme yapıyorlar. Ama bu benim birçok palette gözlemlediğim bir durum. İçinde çeşit çeşit ışıltılar, yansımalar olan renkler genelde böyle oluyorlar. Diğer renklerde böyle bir sorun yok merak etmeyin. Kullanımları çoook kolay…

Sonuç olarak iyi ki de almışım dediğim bir palet oldu bu palet, çünkü 60 liraya renklerini çok iyi veren, gramaj olarak gayet tatmin edici, 9 renkten oluşan bir palet alıyorsunuz.

Paletle deneme amaçlı yaptığım makyajı da göstereyim, (Makyaj Aynam’ın en uzun postu bu olabilir!)

Bu içerik ve görseller makyajaynam.com‘a aittir.

18 Yorum

Bir Cevap Yazın