NARS Smudge Proof Eyeshadow Base

Home / ANA SAYFA / NARS Smudge Proof Eyeshadow Base
NARS Smudge Proof Eyeshadow Base

 

Güncelleme: NARS, 2017 itibariyle kanunların gerektirdiği durumlarda hayvanlar üzerinde deney yapacağını belirterek “cruelty-free” statüsünü kaybetti.

Hatırlatma: Hayvanlar üzerinde deney yaptığını kabul eden Shiseido’nun bünyesinde bulunan Nars, ürünlerini ve kullandığı içerikleri hayvanlar üzerinde test etmediğini, herhangi bir kuruluştan kendileri adına test yapmaları için bir talepte bulunmadıklarını belirtiyor. Markanın şimdilik Çin’de satışı bulunmuyor.

NARS far bazı (56 TL) çok uzun zamandır dilek listemde olan bir üründü. Fakat Sephora mağazalarında kendisini bir türlü bulamıyordum. NARS’ın Bağdat Caddesi’ndeki şubesinde ürünü görünce hiç tereddüt etmedim, aldım.

Baz beyaz, kremsi yapıda. Uyguladıktan sonra tamamen renksiz bir hal alıyor.

Bu ürünü birkaç gündür kullanıyorum, farklı yapılardaki farlarla denedim ve kesinlikle tekrar alınacaklar listesine girmeyi hak eden bir ürün olduğunu düşünüyorum. Çünkü bir far bazından beklenen her şeyi yerine getiriyor. Misal:

-Farın ilerleyen saatlerde göz kapağındaki çizgilere dolmasını engelliyor,
-Renkleri çok çok canlı bir hale getiriyor (Birazdan swatchlarda da göreceksiniz),
-Sürdüğünüz farın ömrünü uzatıyor, kalıcılığını ve dayanıklılığını artırıyor.

-Sadece farlarla değil, göz kalemi ve jel eyeliner uygulamadan önce de kullanılabiliyor.

Daha ne olsun değil mi?

Eğer bu bazı almaya karar verirseniz uygularken dikkat etmeniz gereken birkaç küçük nokta var:

Az miktarda ürünü göz kapağınıza iyice yedirip biraz beklemelisiniz. Bazı sürer sürmez farınızı uygularsanız  yamalı bir görüntüyle karşılaşırsınız.

Fark edildiği üzre sol taraftaki farın altında baz var, diğerinde yok. Yukarıdaki swatchı yaptıktan sonra farları kağıt mendille şöyle bir sildim, bazlı tarafın kalıcılığını görmeniz gerek…

 

Bu içerik ve görseller makyajaynam.com‘a aittir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.