Organik Hindistan Cevizi Yağı

Home / ANA SAYFA / Organik Hindistan Cevizi Yağı
Organik Hindistan Cevizi Yağı

Organik hindistan cevizi yağı ile tanışmam Boya Küpü’nün sayesinde oldu. Siren, ilgili yazısında güzel bir fırçadan bahsediyordu ama ben paylaştığı fotoğrafta gördüğüm değişimden o kadar çok etkilendim ki, yazının ana konusu olan fırçayla ilgilenemedim bile. Ne yapıp edip bahsi geçen hindistan cevizi yağını bulmalıydım…

Neymiş bu organik hindistan cevizi yağı, nelere yararmış?

  • Yemeklerde kullanılabiliyor.
  • Cildi yumuşatıyor.
  • Masaj yağı ve saç maskesi olarak kullanılıyor( ki saç maskesi kısmı bizi ilgilendiriyor burada)

gibi gibi…

Bu organik hindistan cevizi yağının en büyük özelliği rafine edilmemiş olması. Soğuk sıkma/presleme yöntemiyle elde ediliyor. Benim kullandığım Nature’s Blessings marka yağ da öyle.

İlk aldığımda yağ daha da katı formdaydı, şu sıcak havalarda biraz eridi. Ambalajın üzerinde buzdolabına konulmasına gerek olmadığı belirtilmiş.

Katı olan yağ elinize aldığınız anda vücut ısınızla birlikte erimeye başlıyor.

Saç maskesi olarak nasıl kullanıyorum?

  • Haftada bir kere kuru saçlarımın tamamına yağı sürüyorum. Saçınızda ne kadar bekleteceğiniz size kalmış, ben bir saatten fazla bekletiyorum, 4- 5 saat beklettiğim bile oldu.
  • Banyoya girdiğimde saçlarımı ilk aşamada sadece suyla duruluyorum. Daha sonra yıllardır yaptığım ve faydasını gördüğüm şu işlemi yapıyorum; az miktar saç kremini saçlarımın uçlarına sürüyorum. Sonrasında saçlarımın diplerini şampuanlayıp ,durulayıp tekrar kremliyorum. Kremi biraz bekletip, yine duruluyorum.
  • Banyodan çıktıktan sonra çok ama çok az miktar hindistan cevizi yağını ıslak saçlarımın uçlarına sürüyorum. Bu aşamada miktarı fazla kaçırmamak gerekiyor. Fazla kaçırırsanız saçınızı kuruttuğunuzda bile saçlar yağlı görünüyor.
  • Islak saç uçlarına az miktar hindistan cevizi yağını sürme işlemini ise her banyodan sonra yapıyorum. Ne yapayım saçlarım çok kuru…

Sonuç:

Bu aralar tarihinin en kuru dönemini yaşayan saçlarım kendine geldi! Parlak, yumuşak, beslenmiş ve neme doymuş bir halleri var…

Kimlere tavsiye ediyorum?

Saçlarınız kuruysa,
Boyadan yıprandıysa,
Deli gibi elektrikleniyorsa,

Mevsimsel değişikliklerden, stresten, sigaradan nemini/ parlaklığını kaybettiyse,

durmayın, kullanın derim. Ben sonuçtan resmen mutluluk duyuyorum…

Nerede satılıyor, fiyatı ne kadar?
Güncelleme: Yazıda daha önce linkini verdiğim siteler bozuk ya da çalışmıyor. Ürünü organik ürünler satan kimi aktarlardan temin edebilirsiniz. Online alışveriş için linkler:

https://www.vegandukkan.com/collections/hindistan-cevizi/products/organik-hindistan-cevizi-yagi-300-g-organic-coconut-oil-300-g?variant=19318413127

https://www.vegandukkan.com/collections/hindistan-cevizi/products/organik-hindistan-cevizi-yagi-300-ml


http://www.thelifecoshop.com/urun-detay/mmm00/the-lifeco-organik-hindistan-cevizi-yagi-320-gr-/11-037/

 

Bu içerik ve görseller makyajaynam.com’a aittir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.