ANA SAYFA,  Makyaj Uygulamaları

Günün Göz Makyajı: Too Faced Fashion

Too Faced far paletinden sizlere daha önce de söz etmiştim. Yukarıdaki kartı baz alarak yapmaya çalıştım makyajımı. Kartta anlatıldığına göre Nude Beach denen rengi crease bölgesinden kaş altına kadar uygulamak gerekiyor. İnanın bunu kendime yapamazdım =) Çünkü bahsi geçen renk resmen parça parsa sim içeriyor. Onun yerine yine aynı palette bulunan mat, ten rengi farı tercih ettim. Transparan bir yapısı olduğu için özellikle de fotoğraflarda hiç görünmüyor. Artık bir Brule  almanın zamanı geldi sanırım…

Altın rengini (honey pot) gözün iç kısmına ve alt kirpik diplerine uyguladım. Cocoa Puff rengiyle de (paletteki en zor renklerden biri, çok dökülme yapıyor) dış V kısmını gölgelendirdim.

11 Yorum

 • Pery

  MAkyaj çok güzel de benim merak ettiğim far paleti… Simleri çok dökülme yapar mı? Baz kullanmak zorunda kalır mıyım
  ? Bir de Watsons da bulabilir miyim aca ba? Zira renkleri çok beğendim.

  • MakyajAynam

   Teşekkür ederim. Paletteki renklerin yapıları farklı farklı. Bazı renkler son derece kolay sürülürken bazıları çok fazla dökülme yapıyor. Fırçadan farın fazlalığını iyice temizlemek gerekiyor. Too Faced markası Sephora’da satılıyor. Watsons’ta satışı yok.

 • esra

  harika.. ben ınglot kullanıyorum ama mac ınkınıde merak edıyorum açıkcası.biraz bahsedermısınız?ınglotunkı hemen kuruyo.hergun fırcayı temızlemek zorunda kalmak benıde yoruyo:)

 • MakyajAynam

  Inglot jel eyelinerın kuruduğunu daha önce de duymuştum. Ben Fluidline’dan çok memnunum, dibini görene kadar kullanabiliyorum. Fırça temizlemek yorucu demişsiniz ama her kullanımdan sonra temizlemek gerek, etkili performans için temizlik şart =)

 • esra

  teşekkürler cvp için.en kısa zamanda mac tende alıcam bırtane.umarım memnun kalırım.ıngltu deneyıp almıstım orda surmesı kolay gelmsıtı.eve geldım süremıyorum:):)zor işmiş gerçekten

Bir Cevap Yazın