Yurtdışından Kozmetik Alışverişi Yasağı

Home / ANA SAYFA / Yurtdışından Kozmetik Alışverişi Yasağı
Yurtdışından Kozmetik Alışverişi Yasağı

Duymayan kalmamıştır muhtemelen,  19 Nisan’da çıkan yeni gümrük yasasıyla yurtdışından alışveriş kısıtlandı. Kısıtlama kelimesini kullanmak ne kadar doğrudur orası meçhul ya neyse. Kozmetik ve her türlü kişisel bakım ürünlerinin ülkeye girmesi ise tamamen yasaklandı.

Büyük kozmetik firmaları, Strawberrynet vb sitelerin haksız rekabete yol açtıklarını öne sürdü. Öyle oldu, böyle oldu durum bu raddeye geldi.

Benim anlamakta zorlandığım nokta şu: Beni yurt dışından alışveriş yapmaya yönlendiren şey buradaki fahiş fiyatlar. Yoksa ben de bayılmıyorum görüp  dokunamadığım, koklayıp mıncıklayamadığım ürünleri ”acaba rengi nasıl çıkacak, kırıldı mı döküldü mü ” diyerek en az on gün beklemeye. Tamam vergimi vereyim ama fiyatlar makul tutulsun, ben de mutlu mesut yapayım alışverişimi.

Kozmetik ya da başka bir alan… Asıl sinir bozucu olan ne olduğumuzu anlamadan, hiçbir ortak çözüm yolu arayışına girilmeden ansızın ortaya çıkan yasaklar. Bir sorunun üstesinden gelemiyor musun? Hooop ”yassaah arkadaşım”. Bu mu , bu kadar mı? Dehşet verici…

Umuyor ve diliyorum ki işe yarar, konuyla ilgili şöyle bir de imza kampanyası var.

Bu süreçte ben neler yapacağım?

Koşarak bahsi geçen kozmetik zincirlerine gitmeyeceğim tabii ki. Alın size yaşanmış bir diyalog:

-Merhaba,yardımcı olabilir miyim?

+(Ses çıkarmadan gülümsenir)

-Bakın bu farlarımız şöyle bitkisel, böyle organik …. ( Lafa bitkisel diye başladıkları anda film kopuyor bende zaten, gerisini dinlemiyorum)

+Hmm, bu farın pigmentasyonu çok zayıf…

-Pardon neyi?

Ne demek istediğimi anladınız değil mi kızlar =)

Bu saçma sapan sürecin bir an evvel sona ermesi dileğiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published.