Laura Mercier: Tinted Moisturizer SPF 20 Oil Free

HATIRLATMA: Laura Mercier artık cruelty free bir marka değil. Hayvan deneyleri politikasından dolayı, bu markanın ürünlerini satın almayacağım. Bilginize…

Renkli nemlendirici almak ne zamandır aklımdaydı, erteleyip duruyordum. Peki neden renkli nemlendirici?

 • Genelde bu tarz ürünler kullananlar yüzlerinde hiç ağırlık hissetmediklerini söylüyorlar.
 • Fondötene oranla cilde daha az zarar vereceğini düşünen bir kesim de mevcut.
 • Daha doğal bir görünüm verdiği söyleniyor.

Renkli nemlendirici istiyordum ama Laura Mercier markası aklımda yoktu açıkçası. Çok fazla bir araştırma da yapmadım. Boyner’de markanın standını gördüm, gittim birkaç fondöten denedim( denediklerim çok güzeldi bu arada). Danışman, bir de şöyle birşey var diyerek bu ürünü gösterdi. Heh dedim, bakalım.

Bendeki rengi Porcelain. Ürünü çenemde denedik( yanağa doğru yaydık ), boynumla uyguladığımız bölge arasında renk farkı olmadı. Zaten kısa bir süre sonra ciltle bütünleşiyor.

Benim aldığım yağsız. Cildim karma olduğu için yağsız olanını tercih ettim. Kullanmadan önce yine kendi nemlendiricimi uyguluyorum.

Yüzümde uygulanmış hali. Yüksek kapatıcılık beklememek gerekiyor bu üründen. Misal benim burun çevrem kızarıyor genelde, o bölgeyi kapatmadı. Bildiğim kadarıyla ürünün böyle bir iddiası yok zaten. O yüzden bir problem yok…

Ürünün 18 ay kullanım süresi var ve 50 ml.

Değinmeden geçemeyeceğim bir nokta ise fiyatı. Bence pahalı; 42 dolar.

Bir daha alır mıyım?

Evet çünkü istediğim görüntüyü verdi bana…

 • 0

  Overall Score

 • Reader Rating: 0 Votes

Share

You May Also Like

6 yorum “Laura Mercier: Tinted Moisturizer SPF 20 Oil Free

 1. Pery
  3 Şubat, 2011 at 18:10

  Benim de bu konuda kafam karma karışık. Şu an mineral fondöten kullanıyorum ve memnunum. Bu tür likit olan cilt ürünlerinden de nefret ediyorum. Denemek de istiyorum. Arada kaldım. İmdat. 😀

  Bu arada güle güle kullan. 🙂

  http://www.perikanali.blogspot.com

 2. MakyajAynam
  4 Şubat, 2011 at 10:01

  Mineral ürünlerden memnunsan ve bir sorun yaşamıyorsan devam et derim. Ben seviyorum likit ürünleri. Ciltle daha iyi bütünleştiğini düşünüyorum. Teşekkür ederiiim =)

 3. tgc
  8 Haziran, 2011 at 10:33

  mrb =) ben de bu ürünü almak istiyorum. çok beyazım yüzüm ölü gibi oluyor en azından çok hafif bir renk olsun istiyorum yüzümde bu aralar fndten kullanımını bıraktım pudraya döndüm hafif olsun diye ama renkli nemlendirici olrk bu ürün çok iyi diye duydum. cildim de çok hassas sivilce artışı vs yapıyor mu onu merak ettim..

  • MakyajAynam
   8 Haziran, 2011 at 14:33

   Merhaba,

   Ben bu ürünü hala kullanıyorum, sivilce sorunuyla karşılaşmadım. Cildim karma olduğu için yağsız olanını tercih etmiştim. Renk konusunu ise ürünü almaya karar verirseniz satış danışmanına sorarsanız daha iyi olur. Benim aldığım porcelain rengi ten rengime göre açık sayılır ama ürünü uyguladıktan sonra ten rengimle bütünleştiği için sorun olmuyor.

   Alacağınız yerden varsa ürünün testerını isteyebilirsiniz. Deneyip, sonucu görmeniz daha iyi olur.

 4. Malina
  17 Nisan, 2012 at 22:07

  Mrb.:)Ürünü çok güzel anlatmışsınız.Ama bir şeyi merak ettim bu ürünle birlikte göz altı bölgesine concealer ugulamak gerekiyor mu? Burun çevremdeki kızarıklığı kapatmadı demişsiniz. Siz ürünü tek başına mı yoksa yan ürünlerle mi kullanıyorsunuz?Buğday tenliyim ama yüzüm çok daha soluk görünüyor ve göz altı bölgemde morluklar var.Ürünü net üzerinden satın almak istiyorum.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.:)

  • MakyajAynam
   17 Nisan, 2012 at 23:57

   merhaba, teşekkür ederim =)

   eğer yüzde sivilce izleri, lekeler varsa ürünü kapatıcı ürünlerle desteklemek gerekebilir. göz altlarımda abartı bir sorun olmadığı için tek başına kullanıyorum. göz altınız için ayrıca bir ürün kullanmanızı öneririm…

Bir Cevap Yazın