The Body Shop: Almond Oil Nail and Cuticle Treatment ”Badem Yağı Tırnak ve Kütikül Bakımı”

Belki size ilginç gelecektir ama bugüne kadar hiç dışarıda manikür yaptırmadım! Yaptırmayı da düşünmüyorum. Kendi manikürümü kendim yapıyorum.
Şimdiye kadar el tırnaklarımın çevresindeki ölü derilerden kurtulmak için kullandığım yöntem hep ”geriye itme” yöntemi oldu. Tırnak çevresini sarmalayan deriyi yumuşattıktan sonra tırnak diplerine zarar vermeden, nazik hareketlerle ölü tabakayı geriye itmek düzenli yapıldığı takdirde uzun süreli bir etki sağlıyor.
Tırnak etlerini kesen makaslardan(bir ismi vardır elbet)  köşe bucak kaçınca yukarıda fotoğrafını gördüğünüz türde ürünler en büyük yardımcım oluyor. Bu ürün tırnaklara ve kütiküllere bakım yapan tatlı badem yağı içeriyor. Ucundaki kauçuk kısımla da kütikülleri geriye itiyorsunuz.
Ürünün arka kısmını çevirdiğinizde içindeki bakım yağı fırçanın ucuna geliyor. Yağın yoğun bir kıvamı olduğundan az bir miktar ürün beş parmak için yeterli oluyor.
Bakım yağının hafif, hoş bir kokusu var. En güzel özelliği ise uyguladıktan belli bir süre sonra bir bakmışsınız ki cildiniz yağı emmiş, parlama gitmiş, yağlılık hissi yok olmuş…
Bana göre ürünün tek olumsuz özelliği kütikülleri geriye ittiğimiz kauçuk ucun kapağının olmayışı. Fırçası gibi o kısmın da kapağı olsaymış hijyen açısından daha iyi olurmuş. Tırnak diplerine değen bir şeyin açıkta olması hoş değil…
Bu tırnak bakım ürününün 20 lira gibi bir fiyatı var. Ucuz ya da pahalı olduğuna henüz karar vermedim. Kalem kadar bir ürün zira. Uzun süre beni idare ederse ne ala, o zaman uygun fiyatlı bir ürün olduğunu söyleyebilirim…
 • 0

  Overall Score

 • Reader Rating: 0 Votes

Share

You May Also Like

5 yorum “The Body Shop: Almond Oil Nail and Cuticle Treatment ”Badem Yağı Tırnak ve Kütikül Bakımı”

 1. tarih84
  15 Nisan, 2011 at 09:33

  bir tanesi çook uzun süre yetiyor, yaz başında yaklaşık 16 tl gibi bir fiyata almıştım. çok da memnun kaldım, aynı hassasiyeti ben de gösterdim, biraz rahatsız edici olsada kullanmadan önce alkolle temizliyor öyle tırnak diplerime iticiyi uyguluyorum.

  • MakyajAynam
   15 Nisan, 2011 at 11:18

   Sevinirim uzun süre gidiyorsa, ben de kullanmadan önce temizlerim artık. Tavsiye için teşekkürler =)

 2. tarih84
  15 Nisan, 2011 at 16:33

  öneririm canım, özellikle yaz ayları duştan çıkmıyoruz, malum hava ısınınca deniz de etkisi ile eller devamlı suda oluyor böylece tırnak etleri daha hzılı uzuyor, tam kurtarıcı niteliğinde bir ürün ben çok sevdim:)

 3. esther
  14 Haziran, 2012 at 00:11

  en kısa zamanda alıp kullanıcam bunu umarım işe yarar ben de hiç maniküre gitmedim ama o tırnak eti alan şeyler var adını tam bilmiyorum makas değil de ondan kullandım ve daha kötü yaptıgına karar verdim..
  bloguma beklerim sevgiler

  • MakyajAynam
   14 Haziran, 2012 at 00:59

   size bence çok daha başarılı olan ve çok memnun kaldığım şu ürünü tavsiye ederim:

   http://www.makyajaynam.com/?p=4510

   ayrıca çok da ekonomik.
   sevgiler

Bir Cevap Yazın